Najczęstsze pytania

Dlaczego tak często pracujecie we dwoje? Po co nam dwóch fotografów na ślubie?

Na życzenie Pary Młodej istnieje możliwość zaproszenia na Waszą uroczystość DRUGIEGO fotografa – w końcu jak głosi znane przysłowie „co dwóch fotografów, to nie jeden” 🙂
W Dniu Ślubu występuje szereg wielu ważnych zdarzeń takich jak ubieranie sukni, ceremonia w kościele,, pierwszy taniec itp. – momenty te trwają niezwykle krótko. Jesteśmy dwiema parami czujnych oczu, stąd pewność, że żaden moment nie zostanie pominięty. Fotografując we dwoje mamy okazję przedstawić te wydarzenia z dwóch różnych perspektyw – kobiecej i męskiej.

Podczas pleneru zyskujemy zawsze dodatkową parę rąk do pomocy, czy to kwestia poprawienia sukni u Panny Młodej, ustawienia małżonków, czy doświetlenia dodatkowym źródłem światła. Każde z nas ma inną wrażliwość, każde potrafi uchwycić ten sam moment w zupełnie inny sposób. Poza tym nikt nie wesprze tak Pana Młodego jak drugi mężczyzna, oraz nie pomoże Pannie Młodej wyglądać i czuć się pięknie tak jak inna kobieta.

Jak wygląda Wasz sposób pracy na ślubie?

Staramy się być dla Was niezauważalni. To jest Wasz dzień dlatego nie mamy zamiaru Was niczym krępować. Pracujemy w sposób dyskretny, tak aby nie przeszkadzać ani Wam, ani pozostałym gościom (jak również duchownym).

Ile godzin pracujecie w dniu ślubu?

Nie stawiamy sobie sztywnych ram czasowych. To Wszystko jest zależne od Was, oraz tego co uzgodnimy. Jeżeli jesteście zainteresowani zdjęciami z przygotowań to oczywiście się na nich pojawimy.
Swoją pracę kończymy zazwyczaj zaraz po oczepinach, czyli około 1.00 w nocy

Czy możemy wykonać zdjęcie grupowe i rodzinne podczas ślubu?

Oczywiście. Prosimy jednak o taką informację przed ślubem. Ustalimy wówczas gdzie i w którym momencie będziemy mogli wykonać takie zdjęcia

Kiedy i gdzie wykonamy sesję plenerową?

Standardowo sesje plenerowe odbywają się w ciągu 2 tygodni od dnia ślubu. Jednak nie stanowi to reguły. Jest to zależne od Was. Sesja plenerowa nie ucieknie, a podróż poślubna jest tylko raz w życiu.

Miejsce wykonania sesji wybieramy wspólnie. Mile widziane są również Wasze propozycje. My również przygotujemy kilka lokalizacji gdy tylko poznamy wcześniej Wasze oczekiwania co do stylu zdjęć. Zawsze staramy się na sesję wybrać minimum dwa miejsca, aby fotografie były ciekawe i różnorodne.

Czy możemy wykonać sesję plenerową w dniu ślubu, lub na następny dzień?

 Odradzamy pomysł wykonania sesji plenerowej w dniu ślubu. Nie chcielibyśmy aby w tym ważnym dla Was dniu umknął Wam jakiś istotny moment, oraz żebyście zostawiali gości na dłuższą chwilę – w końcu i tak będziecie tego dnia bardzo zajęci 🙂

Odnośnie pleneru dzień po ślubie, oczywiście nie ma najmniejszego problemu. To zależy tylko od Was. Z doświadczenia wiemy, że takie sesje nigdy nie są dla Was zbyt komfortowe. Często przychodzicie na nie niewyspani, oraz z obolałymi nogami. Czasem lepiej dać sobie kilka dni i nocy na regenerację.

Gdzie odbywają się sesje dziecięce/wizerunkowe?

  • W zależności od tego w jakim wieku jest model. Sesje wykonujemy zarówno w studio, domu rodziców, lub w plenerze. W przypadku sesji niemowlęcych preferujemy jednak dojazd do klienta. Jest to bardziej komfortowe dla maluszka, oraz rodziców. W przypadku starszych dzieci jest to uzależnione od Waszych preferencji. Nie chcemy nigdy do niczego nikogo przymuszać, nie każde dziecko będzie się dobrze czuło  w obcym miejscu – wówczas studio przyjedzie do nich do domu, lub pobawimy się na świeżym powietrzu 🙂
  • Sesje wizerunkowe podobnie jak sesje dziecięce zależą od Waszego wyboru. Możemy umówić się w studio, w biurze, lub w przestrzeni otwartej. Poinformujcie nas jaki rodzaj sesji was interesuje, oraz jaki jest Wasz wymarzony efekt finalny. Chętnie coś wymyślimy i zaproponujemy.

Czy do sesji muszę się jakoś przygotować?

  • Zabierz ze sobą dobre nastawienie, My zajmiemy się resztą.
  • Oczywiście w zależności od tego jaką sesję planujemy uzgodnimy wszystko  przed zdjęciami, aby każde z Nas miało możliwość przygotowania się.  My również posiadamy różnego rodzaju gadżety i rekwizyty w zależności czy będzie to sesja ślubna czy np. dziecięca, ale Wasze pomysły zawsze się przydają.

Czy retuszujecie zdjęcia?

  • W przypadku sesji plenerowej/ wizerunkowej/portretowej/rodzinnej każde zdjęcie  jest przez nas na 100%  dopieszczane.
  • Jednak w przypadku reportażu ślubnego nie jest to reguła. Wówczas zajmujemy się przede wszystkim obróbką kolorystyczną, oraz mniej zaawansowanym retuszem, jeżeli uznamy, że jest on niezbędny.

Ile zdjęć otrzymamy?

  • Reportaż ślubny to minimum 500 zdjęć gotowych do wydruku. Jednak gdy Wy i goście dobrze się bawicie rzadko kiedy udaje nam się zmieścić w tej ilości i jest ich o wiele więcej.
  • Plener ślubny to z kolei 40 zdjęć po  obróbce graficznej gotowych do wydruku
  • Sesje dziecięce/wizerunkowe/portretowe/rodzinne/ inne to 20-30 gotowych zdjęć

Kiedy otrzymamy gotowe zdjęcia?

Zazwyczaj jest to okres do 2 tygodni od wykonania zdjęć. Jeżeli wyskoczy Nam jakaś nagła sytuacja zostaniecie o tym odpowiednio wcześnie poinformowani. Nie zdarzyło się jednak abyśmy oddali gotowe zdjęcia dłużej niż 3 tygodnie po ich wykonaniu. Zawsze jednak już kilka dni PO na naszym Fan Page pojawia się kilka klatek, abyście mogli szybciej nacieszyć nimi oko.

Czy możemy otrzymać surowe pliki?

 Niestety nie. Nigdy nie udostępniamy Wam pół-produktów. Wszystkie zdjęcia które otrzymacie są wyselekcjonowane i poddane obróbce.

A co jeśli wydarzy się nagły wypadek i sprzęt zawiedzie?

Bez obaw, takie sytuacje odpukać jeszcze się nie zdarzyły. Jeżeli wybierzecie nas w dwójkę to zawsze jedno z nas jest na posterunku w razie nagłej sytuacji. Jesteśmy również zawsze zabezpieczeni dodatkowym sprzętem więc bez obaw 🙂

Czy dojazd jest wliczony w cenę?

Dojazd do 100 km jest wliczony w cenę. Pozostałą odległość pokrywa klient (to samo odnośnie sesji plenerowej i dalszych wycieczek). Jednak nie martwcie się, nie są to duże kwoty – jeździmy na gaz 🙂 Cenę większego dojazdu uzgodnimy wcześniej.

Czy otrzymamy album/fotoksiążkę/płytę/pendriva?

Oczywiście jest taka możliwość. Jest to jednak uzgadniane z Wami na bieżąco. My w swojej ofercie udostępniamy Wam w formie elektronicznej zdjęcia gotowe do druku. Jeżeli jednak życzycie sobie np. fotoksiążkę to wyślemy Wam propozycję produktów które możecie wybrać. Współpracujemy z zaprzyjaźnionymi i bardzo dobrymi drukarniami, oraz producentami akcesorii fotograficznych. Koszt jaki poniesiecie za wybrany produkt, jest kosztem producenta i tego co wybierzecie (nie wliczamy tego w cenę naszej usługi). My ze swojej strony zajmiemy się projektem, oraz zamówieniem – nie pobieramy za to żadnych dodatkowych opłat. Dlatego jeżeli nawet dwa miesiące po wykonanych zdjęciach zdecydujecie się na np. personalizowany album ze zdjęciami – zajmiemy się tym!